Naše vize

Na historii je krásné i smutné zároveň, že se sice může opakovat, ale vždy je zahalená do jiného pláště, barev a tvarů. Dvacáté století je zlatou érou vývoje strojů se spalovacími motory, érou, která se ve své syrové podobě již nikdy nevrátí.

Výrobci, nadšenci, závodníci i samotní majitelé samohybných strojů přicházeli s nápady, které jsou dodnes aktuální, aby následně zacházeli do slepých vývojových uliček, nebo přicházeli s kombinací technických řešení, která by dnes byla zakázána už ve stádiu samotné myšlenky.

Rádi bychom vám co nejvíce přiblížili atmosféru doby a pocity, které tyto krásné stroje přinášely, tak nás neváhejte navštívit!

Transformace
musea

1

1

V roce 2018 zde stála zchátralá budova kdysi významné lučanské sklárny. V tomto místě, s jedinečným geniem loci, se začal psát náš příběh.

2

Rekonstrukce objektu bývalé sklárny trvala pět let. Pět let usilovné práce spousty lidí, ať už přímo či nepřímo zapojených přinesla nakonec své ovoce. Postupnými krůčky a citlivou rekonstrukcí objektu se nám podařilo obnovit krásu bývalé sklářské huti. Pod její střechou však již nenaleznete sklářské pece, ale můžete obdivovat unikáty z řad automobilů a motocyklů, které dvacáté století představilo.

2
3

3

Koncem roku 2022 jsme úspěšně zkolaudovali. Rok poté se brány Musea konečně otevírají i široké veřejnosti.

Objevte Dakar v našich expozicích

A otisk českých výprav v písku

Navštivte nás